Šokolādes – aveņu macarons

Avenes un šokolāde – brīnišķīgs atgādinājums par vasaru. Eksperimentējot ar garšām izmēģināju šādu garšu kombināciju. Garšo lieliski.

90g olas baltums

2 ēdamkarotes  kakao

110g mandeļu milti vai samaltas mandeles

200g pūdercukurs

40g cukurs

Olas baltumus atdala no dzeltenumiem . Tos liek noslēgtā trauciņā un uzglabā ledusskapī. Pieredze rāda, ka atdalītos baltumus ir vērts atstāt ledusskapī uz diennakti.

Mandeļu miltus,kakao un pūdercukuru izsijā. Citā bļodā kuļ olas baltumus. Kad tie jau kļuvuši gaisīgi sāk pievienot cukuru. Olbaltumu puto līdz tas kļūst viendabīgs un spīdīgs.  Pievieno izsijātās sastāvdaļas. Tagad seko viss svarīgākā daļa – maisīšana. Vislabāk izmantot silikona lāpstiņu. Maisa no malām uz vidu. Kad sastāvadaļas apmēram sajaukušās, jākļūst uzmanīgam. Masa nedrīkst kļūt pārāk šķidra. To var pārbaudīt izceļot lāpstiņu no masas un pagaidot, kamēr mīkliņa iekrīt bļodā. Ja tā izlīdzinās, tā noteikti ir gatava. Masai jābūt nedaudzplūstošai, bet ne tekošai.

Šajā receptē bez konditorejas maisiņa neiztikt. Gatavo macaronu maisījumu liek maisiņā ar apaļu uzgalīti. Uz  pannas, kura ir noklāta ar cepamo papīru vai silikona paklājiņu,  spiež nelielas 2-3cm diametra piciņas. Vēlams, lai tās būtu apmēram vienāda izmēra. J

Pannu ar makaroniem atstāj nostāvēties ~3o min vai ilgāk. Ja pieskaroties tiem jūtama pārvilkusies kārtiņa pār cepumu, tad tos var likt cepties.

Cep 15 minūtes 140 grādu C temperatūrā.

Lai pagatavotu pildījumu 100g saldētas avenes vāra ar 100g cukura, krustnagliņu un 1 tējkaroti balzamiko etiķa.  Vāra, ik pa brīdim apmaisot. Kad ievārījums sāk nedaudz sarecēt, to noņem no uguns. Masu izsijā caur sietu, lai tiktu vaļā no sēkliņām (tas ir mans pedantisms, tāpēc nav obligāti J ). Ļauj lai atdziest

Kad macaroni izcepušies tos uzmanīgi noņem no cepamā papīra un sadala pa pārīšiem. Uz vienas pusītes smērē aveņu novārījumus, tad to saspiež kopā ar otru pusīti un izveidojas cepum’burgerīts.

Gatavos macarons uzglabā ledusskapī, noslēgtā konteinerītī.