Debešķīgais zemeņu tiramisu

Šodien paviesojos zemeņu dobē, Kārļa laukos. Tikko rautas, tās ir tik gardas..

Tomēr, kad vēders jau pilns, jādomā citi varianti kā tās patērēt. Ņemot vērā, ka ir vasara un negribas ēst smagas un krēmainas kūkas prātā uzreiz nāca tiramisu recepte. Lai gan tradicionāli tiramisu sastāvdaļas ir kafija un kakao, šodien tās tika nomainītas pret zemenēm. Garšoja lieliski!

Sastāvdaļas:

  • 1kg zemenes
  • 250g mascarpone
  • 4 olas (atdalītas)
  • 150g cukurs
  • 200g dāmu pirkstiņi (cepumi)
  • 200g saldais krējums

Iesākumā jāizvēlas trauks vai trauki kurā servēs šo gaisīgo saldumu. Es izvēlējos lielās vīna glāzes.

Turpina ar zemeņu mazgāšanu un tīrīšanu. Kad zemenes ir apžuvušas pusi no tām var sablenderēt ar 50g cukura. Otru pusi sagriež nelielos gabaliņos vai pusītēs. Atsevišķā traukā puto olas dzeltenumus ar atlikušo cukuru. Kuļ tik ilgi līdz olu masa kļuvusi gaiši dzeltena. Tajā iecilā maskarpones sieru. Citā bļodiņā kuļ olas baltumus (tiem jābūt aukstiem – tikko no ledusskapja). Kuļ līdz tie ir stīvi, pēc tam piejauc pie dzeltenumu masas (iecilājot).

Jāsāk kārtošana traukā:

  1. kārta – zemeņu masā izmērcēti cepumi
  2. kārta – sagrieztās zemenes
  3. kārta – olu maisījums

Šādā secībā kārto vismaz divos stāvos. Ar šo sastāvdaļu daudzumu man sanāca 6 lielās vīna glāzes vai 1 lielais kantainais trauks. Priekšrocība tiramisu pasniedzot atsevišķos trauciņos ir tā, ka tas nav jāgriež, jāsatraucas, ka tas iztecēs vai nestāvēs vienā gabaliņā un nav jāpatērē laiks meklējot vienādu šķīvjus saldajam ēdienam. Tas tiek pasniegts individuālā traukā, līdz ar to arī izskatās labāk.

Dekorējumam izvēlējos saputotu putukrējumu. Šis ir lielisks saldais ēdiens dārza svētkiem vasarā!

Tiramisu savu gaisīgumu iegūst no jēlu olu putošanas. Iesaku izvēlēties bioloģiskās olas, lai izvairītos no slimībām. Diemžēl pagaidām Latvijas veikalos pasterizētas olas nav atrodamas.

Image

Image

Image

Foto Anna Birmane