Kanēļa – ābolu macarons

Franču cepumu sāk iekarot arī latviešu sirdis. Un ne velti – tiem ir tik bagātīga garša, ka apēdot vienu tas aizstāj milzīgu kūkas gabalu vai desertu.

90g olas baltums

2 ēdamkarotes  kanēlis

110g mandeļu milti vai samaltas mandeles

200g pūdercukurs

40g cukurs

Olas baltumus atdala no dzeltenumiem . Tos liek noslēgtā trauciņā un uzglabā ledusskapī. Pieredze rāda, ka atdalītos baltumus ir vērts atstāt ledusskapī uz diennakti.

Mandeļu miltus, kanēli un pūdercukuru izsijā. Citā bļodā kuļ olas baltumus. Kad tie jau kļuvuši gaisīgi sāk pievienot cukuru. Olbaltumu puto līdz tas kļūst viendabīgs un spīdīgs.  Pievieno izsijātās sastāvdaļas. Tagad seko viss svarīgākā daļa – maisīšana. Vislabāk izmantot silikona lāpstiņu. Maisa no malām uz vidu. Kad sastāvadaļas apmēram sajaukušās, jākļūst uzmanīgam. Masa nedrīkst kļūt pārāk šķidra. To var pārbaudīt izceļot lāpstiņu no masas un pagaidot, kamēr mīkliņa iekrīt bļodā. Ja tā izlīdzinās, tā noteikti ir gatava. Masai jābūt nedaudzplūstošai, bet ne tekošai.

Šajā receptē bez konditorejas maisiņa neiztikt. Gatavo macaronu maisījumu liek maisiņā ar apaļu uzgalīti. Uz  pannas, kura ir noklāta ar cepamo papīru vai silikona paklājiņu,  spiež nelielas 2-3cm diametra piciņas. Vēlams, lai tās būtu apmēram vienāda izmēra. J

Pannu ar makaroniem atstāj nostāvēties ~3o min vai ilgāk. Ja pieskaroties tiem jūtama pārvilkusies kārtiņa pār cepumu, tad tos var likt cepties.

Cep 15 minūtes 140 grādu C temperatūrā.

Lai pagatavotu pildījumu notīra 3 ābolus, sagriež mazos gabaliņos un cep sviestiņā uz pannas. Cukurs, kanēlis un citas garšvielas – pēc garšas. Kad ābolu gabaliņi kļuvuši mīksti, tos noņem no uguns, liek bļodiņā un saspaida ar dakšiņu nedaudz. Ļauj, lai atdziest.

Kad macaroni izcepušies tos uzmanīgi noņem no cepamā papīra un sadala pa pārīšiem. Uz vienas pusītes smērē ābolu maisījumu, tad to saspiež kopā ar otru pusīti un izveidojas cepum’burgerīts.

Gatavos macarons uzglabā ledusskapī, noslēgtā konteinerītī. Ir vērts pagaidīt, kamēr tie nostāvās pāris stundas. Tie kļūst daudz izteiktākas garšas, mīkstāki un patīkamāki.