Zemeņu sorberts

Vasara, karstums, zemeņu laiks.. Kas gan var būt labāks par atsvaidzinošu saldējumu, gatavotu no mazdārziņā augušām odziņām ?!

Sorberts būtībā ir ļoti diētisks, tas nesatur piena produktus, olas vai  miltus. Piemērots jebkurā vecumā.

Ņemot vērā vasaras bagātīgās ogu ražas, saldējuma pagatavošanai var izmantot arī citas ogas vai miksēt tās kopā veidojot dažādas garšu  un krāsu kombinācijas. Lai pagatavotu šo gardumu var iztikt arī bez saldējuma mašīnas.

Jāsagatavojas ar nelielu pacietību un jāapzinās, ka saldējums nebūs gatavs pēc piecām minūtēm.

Sastāvdaļas:

  • 1kg zemenes
  • 200g cukurs
  • 200g ūdens
  • 1 citrons (sula)
  • lēzens, kantains vai apaļš trauks (vēlams, lai tas ir paredzēts saldēšanai)

Katra ēdiena gatavošanu parasti sāku ar sastāvdaļu sagatavošanu, nosvēršanu, nomazgāšanu , sagriešanu, lai gatavošanas procesā netraucēti varētu pievērsties galvenajam – pagatavošanai.

Sīrupa vārīšana. Cukuru ar ūdeni liek pannā vai katliņā, vāra līdz sķidrumā ir izkusis cukurs un izveidojies caurspīdīgs, “sīrupīgs” šķidrums. To noliek nostāvēties uz 1h, kamēr tas ir kārtīgi atdzisis. Tikmēr zemenes kopā ar citrona sulu, citā bļodā, sablenderē. Ja galīgi nepatīk zemeņu sēkliņas saldējumā, tad masu var izspiest cauri sietam, taču es neuzskatu, ka tas būtu nepieciešams. Lieka smērēšanās.

Kad sīrups atdzisis to piejauc pie sablenderētajām zemenēm, kārtīgi iemaisa un liek traukā. Trauku savukārt liek saldētavā uz 45 minūtēm, lai tas nedaudz apraujas ar aukstumu. Pēc tam seko divi scenāriji – saldējuma mašīna vai apmaisīšana ar rokas mikseri.

  1. Saldējuma mašīna – auksto maisījumu liek saldējuma mašīnā, to ieliek saldētavā un slēdz iekšā. 45 minūtes tas var darboties. Jāpieskata, lai temperatūra nebūtu aukstāka par -5 grādiem, jo tā var kaitēt saldējuma ierīcei
  2. Manuālais process ir nedaudz laikietilpīgāks. Ik pa 20 minūtēm saldējums ir kārtīgi jāapmaisa ar putojamo slotiņu. Līdz tas paliek aizvien sasalušāks (tas var aizņemt 3-4 stundas).

Kad maisīšanas process ir pabeigts, saldējumu var ēst, vai likt saldētavā un ēst vēlāk, paredzētajā laikā un vietā. Tas ir tik svaigs un veldzējošs. Turklāt jauki apzināties, ka piesātinātā krāsa saldējumam ir no ogām. Palutinot garšas kārpiņas saldējumu var pasniegt ar nelielu porciju īsta lauku putukrējuma (atrodams tirgū, piena paviljonā).

Image

Foto: Anna Birmane